Random Article

 
0
Posted 05 Şubat 2014 by admin in EHLİ KÜLTÜR SANAT
 
 

‘Bu Yalan Kimin?’

İSTANBUL – Çağdaş sanatın önde gelen isimlerinden Emire Konuk’un yeni kişisel sergisi Ekavart Gallery’de sanatseverleri bekliyor.

“Gerçek Ne Kadar Gerçek, Nereye Kadar Gerçek? Nereden sonrasını veya öncesini biz kurguluyoruz? Kurgulamamız ne kadar yalan, ne kadar yanılgı içeriyor? Evrendeki konumumuz, sosyal siyasal ortam, yakın ilişkilerimiz hatta kendimizi algılamamızda, anlamlandırmamızda yanılgı ve yalan payı nedir ne kadar?” sorularını cevaplamaya çalışan Emire Konuk; “Cevaplarımızda, yanılgı yalan ve gerçek birbirine karışıyorsa, sonuçta elimizde yalnızca yalan kalıyor. Peki; BU YALAN KİMİN?” argümanıyla sanatseverleri standında cevapları bulmaya bekliyor.

Sergi 11 Ocak’a kadar ziyaret edilebilir.

İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi ve Paris Ecole Des Beaux Arts’da heykel, Sorbonne’da ise tiyatro eğitimi alan Emire Konuk, İstanbul’da bir çok belgesel ve tanıtım filmi, Fransa ve Ingiltere’de belgesel ve deneysel filmler çekti.

Türkiye’de uzun seneler tanıtım, reklam ve belgesel film yönetmenliği ve prodüktörlüğü yaptı. 1995’te Paşabahçe mağazası için çeşitli tasarımlar yaparak, üretim yaptı. 1996’da kendi cam atolyesini kurdu ve burada altı yıl süresince cam sanatında yeni teknikler üzerine çalıştı.

Cam ve kurşundan yaptığı heykellerle sergiler açan Konuk, heykel ve tasarım çalışmalarına devam ediyor.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.