Random Article


Büyükada

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 02 Ağustos 2012 by admin

İstanbulun ve hatta Marmara denizinin incisi Prens adaları. Bu adanların en büyüğü, abisi Büyükada… Bizans dönemin balıkçı kasabaları, küçük köyleri ve prenseslerin sürgün yeri Büyük ada.

Balıkçı restoranları ile her daim sokaklarısüsleyen erguvanları ile İstanbulun bir parçası iken bu kadar farklı kalabilmeyi başarabilmiş ender yerlerden Büyükada.

Büyükada da dil burnunu muhakak görün arkada denize girmek isteyenler için türk filmlerin tarhi plajı Büyükada plajınıda mutlaka görün eşsiz küçük bir köy olan bu koyda denize girmenizi tavsiye ederiz.

Limanda bulunan balıkçı restoranlarında biraz balık keyfinde yapariseniz adanın keyfine varırsınız. Adaya ulaşım sadece vapurlar ile  gidilmekte.

Şehir Hatları, İstanbul Deniz Otobüsleri ve Mavi Marmara frmaları, Bostancı ve Kabataş’tan; Dentur Kabataş’tan, Turyol Eminönü ve Karaköy’den, Prens Tur ise Kartal’dan adalara karşılıklı seferler düzenlemektedir. En yakın noktaya ulaşım 25 dakika sürerken, en uzak noktadan ulaşım yaklaşık 1,5 saat sürmektedir.

MUTLAKA YAPIN

Adaya ilk vapurla gidin

Faytonla ada turu atın

Dil burnuna çıkın

Bisiklet kiralayın

İskelenin yanındaki dondurmacılardan büyük külahlı dondurma alın

VAPUR SAATLERİ
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.