Random Article


İf İstanbul’un 2013 Serüveni Başlıyor

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 26 Ocak 2013 by admin

Yenilikçi ve ses getiren filmleriyle kendi takipçilerini yaratan, partileri ve etkinlikleriyle alternatif bir eğlence kültürünü İstanbul’a taşıyan if İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin 2013 programı dün akşam düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Arjantin’den Brezilya, Danimarka’dan Fransa’ya, dünyanın dört bir yanından 84 filmin gösterileceği !f İstanbul, 14-24 Şubat arasında İstanbul’da, 28 Şubat’ta Ankara ve İzmir’de konaklayacak. Bu yıl Leos Carax, Miguel Gomes, Jose Rivera gibi ünlü isimleri İstanbul’da ağırlayacak olan !f İstanbul, Reha Erdem, Richard Linklater, Hong Sang-soo, Noah Baumbach, Walter Salles, Xavier Dolan gibi usta yönetmenlerin son filmlerinin Türkiye galalarına evsahipliği yapacak.

Festivalin uluslararası yarışması Keş!f’te ise 9 film Miguel Gomes, Denis Côté, Richard Peña, Marianne Slot ve Meltem Cumbul’dan oluşan jürinin önüne çıkacak ve yılın en ilham verici yönetmeni aranacak.

if İstanbul, ayrıca, dördüncü yılına giren “!f ²’’ projesi kapsamında İstanbul’la aynı anda 31 şehirde, 15 bin kişiye aynı anda film gösterimi yapacak. Festivalin İstanbul’daki son üç günü, İstanbul’la eşzamanlı gösterilecek 5 film, Türkiye’nin 26 şehrinin yanı sıra Lefkoşa, Gümrü, Kudüs, Erivan ve Ramallah’daki sinemaseverlere ulaşacak.

if İstanbul’da ayrıca, LCD Soundsystem, Hercules and Love Affair gibi efsanevi grupların üyelerinin çalacağı !f Müzik partileri, “Küçük Sohbetler” başlığı altında ünlü sinemacılarla söyleşiler ve dünyanın gidişatını masaya yatıran atölyeler sinemaseverleri bekliyor.

Festival ve filmlerle ilgili ayrıntılı bilgiler için: ifistanbul.com
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.