Random Article


Panorama 1453 Tarih Müzesi

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 19 Şubat 2013 by admin

Panorama 1453 Tarih Müzesi Dünya’daki 30 panoramik müzeden biri. etkileyici bir yer ilk girdiğiniz andan itibaren o etkileyici atmosfer içinde buluyorsunuz kendinizi ve bulutlara dikkatli bakarsanız eğer Fatih Sultan Mehmet’in silületini işledikleri çok güzel bir şekilde gidilmesi gereken bir yer.

İçeriye girdiğinizde o resimler, o canlandırmalar , ses efektleri hepsi insanı alıp götürüyor o döneme. Sanki birebir yaşıyorsunuz o anları. Girişte yazıları sırasıyla okuyarak ilerlerken vardığınız son yer sizi tarihin en görkemli zamanlarına götürüyor. Bulutlarin arasında Fatih Sultan Mehmet’in olduğu yeri mutlaka bulmaya çalışın.

Hem seslerle hem yaratılan atmosferiyle sizi içine çekebilen bir müze Panorama 1453 Tarih Müzesi. Dışarıdan bakıldığında çok da etkilenmiyorsunuz. Hatta çok da bir beklentiniz olmuyor. Ama içeri girdiğinizde fotoğraflar, tanıtımlar sizi adım adım o tarihe hazırlıyor. Ve en son noktaya vardığınızda yapılan canlandırmalar, top sesleri oradaymışsınız gibi hissetmenize neden oluyor.

Adres: Topkapı Kültür Parkı Merkez Efendi Mahallesi

Topkapı – Zeytinburnu/İstanbul

Telefon: 0 (212) 415 14 53
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.