Random Article


Süreyya Operası – Bahariye

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 16 Şubat 2013 by admin

Anadolu yakasında eski sinemanın restorasyonu ile Anadolu yakasına kazandırılan ve izleyemediğimiz klasik Opera ve Bale oyunlarını zevkle seyretmemizi sağlayan mekan Süreyya Operası.

Süreyya Operası’nda bilet fiyatları çok ucuz olan gösteriler açıldığı gibi bitebiliyor. Her ay biletlerin satışa çıktığı günde rezervasyonu yaptırmak gerekli. Restorasyondan sonra görülmeye değer. Süreyya Operası’ da güzel bir konserin hoş tınılarına kulak verirken tavandaki motifleri izlemek, bir an için gözlerinizi kapatıp içinde bulunduğunuz ortamın değerini bilip, güzelliğini içinize çekmek…

Süreyya Sineması’ ndan sonra Kadıköy Süreyya Operası sahnesinin bir opera ve müzik sanatı merkezi olması ve böylelikle özel bir karakter kazanması amaçlanmıştı, bu tarihsel eser bu defa asli işlevine uygun olarak, seksen yıl sonra yeniden hizmet vermek üzere opera sahnesi olarak açıldı. Anadolu Yakası’nda olması gereken, çok güzel bir opera-bale binası. Eski atmosferini koruyarak restore edildikten sonra hizmete açılması ile sanat severlerin uğrak yeri haline geldi.

Locaları, balkonları, salonu, salonun yerleşimi, sahnenin etkileyiciliği, ses düzeni, hepsinden en önemlisi de tavandaki süslemeler sizi başka bir dünyaya çekecek.

Adres: Bahariye Caddesi Caferağa Mahallesi No:29 34710 Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: 0216 346 15 31

 

 
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.