Random Article


Vizyonda bu hafta: 12 Temmuz

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 15 Temmuz 2012 by admin

Bu hafta, “ATM”, “Vahşiler”, “Tımarhane”, Yaşam Savaşı”, “Cinnet Gecesi”, “Olmak İstediğim Yer”, “Bir Mafya Hikayesi” adlı dram, gerilim ve korku türündeki 7 film vizyona girdi.

Dram, gerilim ve korku türündeki “ATM”, 2011 yılı ABD ve Kanada ortak yapımı.

Yönetmenliğini David Brooks’un üstlendiği filmin oyuncuları arasında Josh Peck, Alice Eve, Brian Geraghty, Robert Huculak, Glen Thompson, Will Woytowich, Omar Khan bulunuyor.

Senaryosunu Chris Sparling’in yazdığı filmde, gecenin ilerleyen saatlerinde ofislerindeki yılbaşı kutlamasından çıkan David Hargrove ve Emily Brandt isimli karakterlerin hiç akıllarında yokken, yavaş yavaş flört etmeye başlamaları ve dönüş yolunda arabada onlara eşlik eden iş arkadaşları Corey’nin para çekmesi gerektiği için bir ATM’de durmasıyla başlayan olaylar zinciri anlatılıyor.

Vahşiler

Sinemaseverlerle buluşacak olan bir diğer film, yönetmenliğini Oliver Stone’un yaptığı, dram ve gerilim türündeki 2011 yılı ABD yapımı “Vahşiler”.

Filmin başrollerinde John Travolta, Uma Thurman, Blake Lively, Salma Hayek, Benicio Del Toro, Aaron Johnson, Emile Hirsch, Taylor Kitsch yer alıyor.

Senaryosunu Shane Salerno, Don Winslow’un üstlendiği filmde, Meksikalı uyuşturucu kartelleri tarafından kaçırılan iki adamın intikam hikayesi anlatılıyor.

Tımarhane

Yönetmeni ve senaristi Sean Stone olan korku türündeki “Tımarhane”de de, Oliver Stone ile oğlu Sean Stone’u birlikte izlemek mümkün.

Filmde, terk edilmiş akıl hastanesine girmeye cesaret eden herkesin delireceği inanışından hareketle, gelişen olaylar anlatılıyor.

Filmin diğer oyuncuları arasında, Monique Zordan, Antonella Lentini de bulunuyor.

Yaşam Savaşı

Yönetmenliğini Valerie Donzelli’nin üstlendiği “Yaşam Savaşı” adlı dram türü film, 2011 yılı Fransız yapımı.

Filmin oyuncuları arasında Jennifer Decker, Michele Moretti, Elina Löwensohn, Frederic Pierrot, Philippe Barassat ve Bastien Bouillon yer alıyor.

Filmde, iki genç oyuncu olan Roméo ve Juliette’in çocuklarına beynindeki bir tümörden dolayı kanser teşhisi konur.

Genç çift hastalığı kabul edip ona ve çocuklarının ölümüne karşı canla başla bir savaşa girişir.

Valérie Donzelli ve Jérémie Elkaïm’in kendi yaşadıklarından yola çıkarak çektikleri filmin dünya prömiyerini geçtiğimiz sene Cannes Film Festivali’nde yapılmıştı.

Cinnet Gecesi

Yönetmenliğini Jules Saulnier’in üstlendiği gerilim türündeki “Cinnet Gecesi”nde, küçük yerlerde sahne alan, maddi sıkıntılar içindeki küçük bir müzik grubunun hikayesi anlatılıyor.

Filmde, para kazanmak için tımarhanede çalışmak zorunda kalan gençlerin, buradaki hastaların serbest kalmasıyla yaşadıkları olaylar sunuluyor.

Filmde, Dave Legeno, Anna Skellern, Rupert Evans, Kenny Doughty, Sandro Mastronardi, Milano Angelo gibi oyuncular rol alıyor.

Olmak İstediğim Yer

Vizyona girecek “Olmak İstediğim Yer” isimli 2011 yılı Fransız yapımı filmin yönetmeni Paolo Sorrentino.

Filmde Sean Penn, Kerry Condon, Frances McDormand, Shea Whigham, Judd Hirsch gibi isimler rol alıyor.

Penn, filmde ellili yaşlarındaki bezgin rock yıldızı Cheyenne’i canlandırıyor.

Tasasız ve amaçsız Cheyenne, 30 yıldan beri görüşmediği babasının ölümü üzerine, 2. Dünya Savaşı sırasında babasına Auschwitz Toplama Kampı’nda işkence eden Nazi subayını bulmayı kendine görev edinir ve ABD’yi boydan boya kateder.

Filmin müzikleri David Byrne ve Will Oldham’a ait.

Bir Mafya Hikayesi

“Bir Mafya Hikayesi” adlı dram ve korku türündeki filmin yönetmenliğini Olivier Marchal üstleniyor.

Filmde Tcheky Karyo, Daniel Duval, Valeria Cavalli, Gerard Lanvin, Francis Renaud, Olivier Rabourdin, Lionnel Astier oynuyor.

Film, “Momon” olarak bilinen mafya babası Edmond Vidal’in hayatını anlatıyor.

 
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.