Random Article


Mandabatmaz Kahve Sokağı

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 10 Şubat 2013 by admin

Kıvamı yerinde, telvesi bol kahve sevenler için, Galatasaray’ı geçip, sağdan tünele doğru devam ederken, 2. sokakta ufak, sevimli dekore edilmiş,minik bir çaycı, kahveci Mandabatmaz.

Hürriyet tarafından 2012’de top10 kahvecilerde 1. seçildiler. Tat olarak tatmin edici.  Zira kahvenin telvesinden ağızda kalan tat, su ile giderilip, yanında sunulan ufak tatlı ile ağız tadı yerine gelir ve kahvenin o tadı damakta hala kaldıysa, işte kahve budur diyenlerdenseniz bu sokak tam size göre.

Görünüşüne de aldanmamak lazım; küçük bir çay ocağından ibaret olan Mandabatmaz Kahve Sokağı ufak ocağına aldırmadan dev kahve zincirlerine rakip olacak düzeyde, lezzetli bir Türk Kahvesi deneyimi yaşamanıza yardımcı oluyor.Yoğun kahve kıvamıyla hayran bırakan mekan; sonrasında adeta bağımlılık yaptı yolum İstiklal’e her düştüğünde uğrak yeriniz olacak…
Ayrıca Türk Kahvesini, İstanbul ‘da en uygun fiyata içeceğiniz yerlerden birisi Mandabatmaz Kahve Sokağı.

Bazı mekanların namı dilden dile dolanır, kulaktan kulağa fısıldanır. Mandabatmaz Kahve Sokağı da öyle.. Türk Kahvesi severlerin en önemli uğrak noktalarından biridir. Kahvesi kolay içimli, bol köpüklüdür, öyle ki manda dahi batmaz o köpükten dolayı.  Beyoğlu’nun ara sokak çayhanelerine benzer, sokağa atılmış bir kaç taburedir dekorasyonu ve ufacık iç mekanını süsleyen gazete yazıları, resimleridir.

Güzel bir yemeğin üstüne nefis bir Türk Kahvesi içmek istiyorsanız muhakkak bir görün mekanı.

 

Adres: İstiklal Caddesi Olivia Geçidi 1/A

Beyoğlu – İstanbul
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.