Random Article


Piraye Taş Plak Meyhanesi

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 21 Şubat 2013 by admin

“Meyhane mukassi görünür taşradan amma
bir başka ferahlık, başka letafet var içinde”

Hoca Dehhani
Sanırsınız ki, Hoca Dehhani, Kadıköy’e gelmiş, Piraye Taş Plak Meyhanesi’nde oturmuş, yemiş, içmiş ve sonra bu dizeleri yazmış…

İstanbul’da bir sürü meyhane var, buranın farkı havası. Manzarası içeride. Dost sohbetler, neşeli işletmeciler, nefis yemekler. İnsanın hemen yanındaki masayla kaynaşıp, karşılıklı kadeh kaldırası geliyor. O rahatlığı hissedebiliyorsunuz. Piraye Taş Plak Meyhanesi özel bir mekan… Anadolu yakasında özellikle Kadıköy’de aydınların sanatçıların buluştuğu huzurlu kaliteli bir yer. Müzikleri geçmişin huzur ve masumiyetini bugünün kent karmaşası ve yorgunluğu sonucu boğulan bedenlerimiz ve ruhlarımız için bir nebze de olsa nefes alıp ferahlatan tarzda.

Piraye taş plak meyhanesi, Kadıköy Bahariye’deki huzur dolu, rakılı, mezeli güzel mekân. Bahariye’de Yapı Kredi Bankası’nın bulunduğu sokağa girdiğinizde Müjdat Gezen Sahnesi ile aynı çıkmaz sokakta yer alır. İç mekanı da pek hoş görünmekle beraber havaların güzelleşmesinden yararlanıp, bahçesinde demlenmek çok daha uygun. İsmine yakışır bir şekilde siz demlenirken uzaktan gelen müzik sesi taş plaklar sayesindedir. Mezeleri, ara sıcakları pek lezizdir. Tek kusuru Efe Rakı yoktur. Ama yaş üzüm rakısı vardır. İkramı, servisi ise ayrı bir memnun eder.

Piraye Taş Plak Meyhanesi anlamsız gürültü ve kaos içindeki mekanlardan sıkıldıysanız, Taş Plak dinleyerek içkinizi huzur içinde yudumlamak ve leziz yemeklerle midenize bayram yaptırmak istiyorsanız buraya gitmelisiniz.

Adres:

Serasker Caddesi Rızapaşa Çıkmazı No:8A Bahariye
(MÜJDAT GEZEN TİYATROSU ÖNÜ)

Telefon: 0216 330 57 52
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.