Random Article


Mısır Çarşısı

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 16 Temmuz 2012 by admin

İstanbul var olduğunda beri İstanbulun baharat ihtiyacı yegane cevabı her zaman için Mısır çarşısı olmuştur. Eminönünde Yeni camiinin hemen arkasında yer alan bu tarihi çarşı İstanbulda baharıtı ve aktar maddelerini bulabilmenin en kolay yolu mısır çarşısı olmuştur.

Her zaman yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Mısır çarşısında enterasan tadları bulabilirsiniz çarşı çıkışında hemen burnunuza çalan kahve kokusunu da takip ederiseniz dünyanın en taze ve en güzel kahvelerinden birinide alabilirsiniz. Baharat yolunun bittiği yer gibi duran mısır çaşısı otantik havası ile yeni camii avlusundan insanın burnuna çarpan kokuları ile daha kapsında insaları kendisine aşık ediyor. Tarihi İstanbuldan günümüze aynı doku ile gelmeyi başaran çarşı bu havasından mıdır yoksa mistik dokusundan mıdır bilinmez ama başka bir duyguyu başka bir dokuyu kamçılıyor insanın içinde.

Kendinizi Osmanlı mimaris ile buluşturukende Hindistanın yada uzak doğunun baharat çarşılarında hissetmek isterseniz mısır çarşısı iyi ibr seçim olacaktır. Belki de Eminönün ve tarihi yarım adanın en güzel mekanlarından biridir.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.