Random Article


Baylan Pastanesi Bebek

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 10 Şubat 2013 by admin

Bebek’te kime sorsanız “caddenin karşısında 100 mt. ileride” cevabı alacak kadar tanınmış bir pastane Baylan pastanesi.

Caddenin karşısında 100 mt. sonra karşınıza, önce küçük ama pastaları ile gözalıcı şirin bir yer çıkıyor. Denize bakan tarafı, girişten itibaren çok güzel dekore edilmiş. Koyu tonların arasında yalnızca pastaların olduğu büfe dikkat çekiyor. Işıklandırmada yalnız orası ön plana çıkartılmış ki pastaların olduğu bölüm bu dikkati hak ediyor. Pasta ve tatlıların hepsi çok canlı ve taze gözükmesine rağmen miktar, hacim, büyüklük açısından “acaba yeter mi” sorusunu sormanıza gerek kalmıyor. Üst kata çıkıp da oturmak isterseniz 24 kişik kocaman bir mekan olan Baylan Pastanesi sizi bekliyor.

Meşhur kupunda dondurmayı ilave bal-badem, krokan ve krema ile birlikte servis ediyorlar. Yalnız başına üretilen bir tad olmaktan ziyade “türetilen” bir tat. Pastalarına gelince miktar konusundaki eleştiriye rağmen standartları yüksek lezzeti var. İçeçeklerden kahveyi denerseniz de, böylesi bir pastanede asla olmaması gereken ” susuz kahve ” getiriyorlar. Yani kahve ile su servisi yok. Peki niye? Cevap gayet basit “duygusal”. Çünkü kahveyle alacağınız bir şişe suya baya iyi bir fiyat yazıyorlar. Sakın iki kahveye iki şişe söylemeyin. Baylan’da kahve susuz gelir sulu gider.

İnanılmaz macaronları, enfes pastalarıyla İstanbul’un eski pastanelerinden biri olan Baylan Pastanesi ambiyansı ve güler yüzlü çalışanlarıyla kalbimizi fethediyor.

 

Adres: Cevdet Paşa Caddesi No: 52-54

Bebek – İstanbul

Telefon: 0212 358 07 60
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.