Random Article

 
0
Posted 18 Mayıs 2014 by admin in Genel
 
 

Elektronik Sigara ile Sigarayı Bırakma

Dünya sağlık örgütü sigarayı bırakmada yardımcı olmak üzere elektronik sigarayı desteklediklerin belirtmişlerdir. 2011 senesinde yapılan araştırmalar doğrultusunda elektronik sigaranın kısa vadede sigarayı bıraktırdığı ve etkilerini azalttığı kanıtlanmıştır.

Elektronik Sigara geleneksel sigarada bulunan toksitleri içermez. ABD sigara ve sağlık dairesi müdürü normal sigara içicilerinin elektronik sigaraya geçiş yapmalarını tavsiye ettiklerini bildirmişlerdir.

Elektronik Sigara sistemini tanıtacak olursak ; genel anlamda üç parçadan oluşmaktadır ; atomizer, pil ve likit.

Atomizer: Elektronik sigara sisteminde buharlaştırıcı olarak görev yapar. Tankın içindeki likit dediğimiz sıvıyı ısıtarak buhar haline getirir. Atomizerlerde kendi içinde birçok marka ve modele göre ayrılmaktadır.

Pil (Batarya): Atomizer için gerekli elektriği sağlayan parçadır. Farklı voltaj ve amperlere sahip olarak üretilmektedir. Elektronik sigaralarda kullanılan pillerin neredeyse hepsi şarj edilebilirdir.

Likit: Elektronik sigara sıvısıdır. Bileşeni; bitkisel gliserin, terapatik nikotin ve doğal aromalardan elde edilmektedir.Birçok farklı aromaya sahiptir. E-likit olarakta adlandırılmaktadır.

Dünya’da elektronik sigara satışları ve bilinirliği çok hızlı bir şekilde artmaktadır. Sizde sağlığınız için sigarayı bırakın. Orijinal elektronik sigara, yedek parça ve likit kullanmanızı tavsiye ederiz.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.