Random Article

 
0
Posted 05 Şubat 2014 by admin in EHLİ KÜLTÜR SANAT
 
 

Fotoğrafçı Çocuklar Sempozyumu 11 Ocak’ta

İSTANBUL – Fotoğraf Vakfı; Galata Fotoğrafhanesi, Sivil Düşün AB Programı ve Açık Toplum Vakfı’nın desteğiyle 11-12 Ocak 2014 tarihlerinde İstanbul’da ‘Fotoğrafçı Çocuklar Sempozyumu’ düzenliyor.

Türkiye ve ABD’den akademisyenler ve çocuklarla fotoğraf atölyeleri yapan fotoğrafçıların katılımıyla gerçekleşecek sempozyumda, çalışmalar hakkında tebliğler, atölye deneyimlerini içeren görsel sunumlar ile geniş katılımlı forumlar yer alacak.

Fotoğraf Vakfı’nın, genellikle toplumda temsil şansı bulamayan, kendi haklarında söz söyleyemeyen, toplumun en savunmasız kesimini oluşturan çocuk ve gençlerin, fotoğraf diliyle sözlerini söyleyebilmeleri hedefi ile 11-12 Ocak tarihleri arasında düzenleyeceği “Fotoğrafçı Çocuklar Sempozyumu”nda, Marmara depremi, Van depremi ve Roboski katliamı gibi çocuklar üzerinde travmalara neden olan olaylara maruz kalan; ekonomik, sosyal, kültürel ya da bedensel engelleri gibi nedenlerle fırsat eşitliğinden yararlanamayan çocuklara ulaşmak üzere gerçekleştirilen “Fotoğrafçı Çocuklar Atölyeleri”nin, alternatif yöntemler geliştirilerek daha verimli hale getirilmesi amaçlanıyor.

İstanbul’un köklü fotoğraf kurumlarından Galata Fotoğrafhanesi’nde gerçekleştirilecek olan sempozyum, “Marmara Depremi Sonrası Fotoğrafçı Çocuklar Atölyeleri” gibi daha önce tecrübe edilen çalışmalardan derlenmiş fotoğraf gösterimiyle başlayacak.

Sempozyumda sunulan tebliğler, forumlarda yapılacak tartışmalar ve sempozyum sonunda varılan noktanın değerlendirildiği sonuç raporu, “Fotoğrafçı Çocuklar Sempozyumu” adıyla basılacak bir kitapta toplanacak.

http://www.fotografcicocuklar.blogspot.com
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.