Random Article

 
0
Posted 04 Şubat 2014 by admin in Genel
 
 

Kamer Genç’e AK Partili vekillerden tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç‘in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a yönelik sözlerine cevap vererek, “Eğer bu söylediklerini ispat etmezsen sün müfterisin, namertsin, her bir iddiayı ispat etmek zorundasın. Ya iddiada bulunmayacaksın ya da iddiada bulunduğunu mahkeme kararı ile ispatlamak zorundasın” dedi.

Torba Yasa Teklifi görüşmelerinin yapıldığı Genel Kurul’da söz alarak kürsüye çıkan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Başbakan Erdoğan ve oğlu ile ilgili iddialarda bulundu. Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın ifadeye çağrılmasına rağmen gitmediğini iddia eden Kamer Genç, “Alnı temiz olan bir iktidar çıkar tarafsız mahkeme karşısında ifade verir. Şimdi siz hakimi, savcıyı görevden alacaksınız, polisleri görevden alacaksınız, ondan sonra diyeceksiniz ki, ‘bundan sonra herhangi bir soruşturma yapmak için Vali’den isin alacaksın’ diyeceksiniz. Tayyip Erdoğan’ın oğlu ifadeye çağrılıyor, niye gitmedi şimdiye kadar. Savcıları değiştiriyorsunuz, mahkemeyi ortadan kaldırıyorsunuz, kendi yargılamanızı kendiniz yapıyorsunuz. Sen gidip de 630 milyon doları devletin iş verdiği kişilerden aldın da niye komplo olsun. Siz yıllarca bu Fethullahçıların elini ayağını öpüyordunuz. Bülent Arınç Amerikalara gidip elini öpüyordu bunun. Şimdi paralel yapı var diye, bu bahane altında Türkiye’de diktatör bir rejim kurmak için bunu bahane ediyorsunuz. Yoksa paralel yapı diye bir şey yok. Gelin şu soruşturmaları yapalım, bu fezlekeleri getirelim, eğer temizseniz önce ben çıkar özür dilerim. Temiz değilseniz, kirli, hırsız, yolsuz olan kişiler bu devletin başında bulunmasın” diye konuştu.

“ALLAH ISLAH ETSİN”
Kamer Genç’in iddialarına cevap vermek için söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Bilal Erdoğan ile ilgili hiçbir tutuklama kararının olmadığı ve ifadeye çağrılmadığını söyleyerek, bir takım iddialar üzerinden bütün ak Parti grubunun suçlanmasının ahlakla bağdaşmayacağını söyledi. Ahmet Aydın, “Kişi kendisinin aynası derler. Burada ilgili arkadaş sanki karşısına ayna koymuşlar, aynaya bakarak konuşmaya devam ediyor. Şu Meclis tutanaklarını bir açın bakın, şu ilgili arkadaşın konuşmalarına bir bakın. Bütün konuşmaları hakaret dolu ve aynı konuşmalar. Hiç bıkmadın mı, usanmadın mı, yazık günah nedir bilmiyor musun, hiç mi vicdanın yok, hiç mi doğru söylemek gibi bir derdin yok senin?

Bu kadar hakareti, küfrü, ithamı nasıl bir arada yaparsın şaştım doğrusu. Allah ıslah etsin. Bizim abdestimizden de namazımızdan da şüphemiz yok. Bu son olaylarla ilgili her seferinde olup olmadığı belli olmayan bir takım iddialar üzerinden kalkıp bütün bir grubu suçlamanız ne ahlakla bağdaşır, ne hukukla bağdaşır. Masumiyet ilkesinin içine ettiniz, soruşturmanın gizliliği diye bir şey bırakmadınız. Asıl suç o tapeleri getirip burada okumanızdır. Kamer Genç ile ilgili bir sürü iddia var, mal varlığından tutunda bir takım şeyler var. Burada ben kalkıp sizi suçlasam doğru olur mu? Sayın Başbakanımızın oğlu ne yakalama kararı ne tutuklama kararı var. Kendisi de bizzat açıkladı, ‘adresim bellidir, ifadeye çağrılırsam ben ifade vermeye hazırım’ diyor” şeklinde konuştu.

“BEN DOĞRULARI SÖYLÜYORUM”
Yeniden söz alan Kamer Genç, Halk Bankası ile ilgili eleştirilerde bulunduktan sonra, “Ben daima doğruları söylüyorum. Benim mal varlığım, Tayyip Erdoğan’ın da oğlunun da, Tayyip Erdoğan’ın oğlunun Vakıflar Bankası’na yatırılan 100 milyon dolar nereden gelmiş. Bu vakfa kimler bağışta bulunmuş, Fatih Belediye Başkanı niye SİT alanı içinde olan hazine arazisine büyük bir yurt yapmışta Tayyip Erdoğan’ın oğluna vermiş, bunları araştıralım, bir şey yoksa gelir sizden özür dilerim” ifadelerini kullandı.

“İSPAT ETMEZSEN SÜN MÜFTERİSİN, NAMERTSİN”
Kamer Genç’in hükümetin savcılarla hakimleri kaldırdığı yönündeki iddialarıyla ilgili “Asıl hakimi savcıyı kaldıran sensin, mahkemelere de gerek yok burada herkesi mahkum ettin” açıklamasında bulunan Ahmet Aydın, Kamer Genç’in iddialarını ispat etmemesi durumunda müfteri olacağını söyledi. Ahmet Aydın, “Arızalı saat bile günde 2 defa doğruyu gösterir. Ama sen ömründe bir defa doğru konuşmayı beceremedin. Yazık yahu. Seni muhatap bile almak istemiyorum. ‘Savcıyı hakimi kaldırdınız’ diyorsun. Asıl hakimi savcıyı kaldıran sensin, mahkemelere de gerek yok burada herkesi mahkum ettin.

El insaf, herkesi mahkum eden sensin. Hem iddia sahibisin, hem hakimsin, mahkemesin yargılama yapıyorsun, hükmü de tesis ediyorsun. Eğer bu söylediklerini ispat etmezsen sün müfterisin, namertsin. Her bir iddiayı ispat etmek zorundasın. Ya iddiada bulunmayacaksın, ya da iddiada bulunduğunu mahkeme kararı ile ispatlamak zorundasın. Elinde varsa bilgi, belge mahkemeye gitmeyen namerttir. Sonuna kadar git takip et, beraber takip edelim. Eğer varsa birinin yolsuzluğu beraber sonuna kadar gidelim. Yoksa gelip bütün bu gruptan, bütün bu milletten, Başbakanımızdan, Cumhurbaşkanımızdan özür dilemen lazım. Ayıptır, her seferinde Cumhurbaşkanından başlıyorsun, milletvekilinden çıkıyorsun. Bu ülkenin temsilini sağlayan bir Cumhurbaşkanı, devletin başıdır, Başbakan milletin başıdır, bu milletvekilleri milletin iradesi ile buradadır. Bu kadar hakaret etmeye hiçbirinizin hakkı yok. Senin hiç hakkın yok, milli iradeye saygılı ol önce. Eğer elinde bir takım bilgiler ve belgeler varsa yargıda ispat etmeye çalış, ispat edebilirsen seninle bile beraber olurum. İspat edemezsen müfterisin” diye konuştu.

DERYA YETİM
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.