Random Article

 
0
Posted 05 Şubat 2014 by admin in EHLİ KÜLTÜR SANAT
 
 

‘Kumun Tadı’ Berlin Film Festivali’nde

İSTANBUL – Melisa Önel’in, ilk uzun metraj filmi Kumun Tadı, 6-16 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılacak 64. Berlin Film Festivali’nde dünya galasını gerçekleştirecek. Kumun Tadı, Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde yer alacak.

Berlin Film Festivali’nin prestijli bölümlerinden biri olan Forum’da daha önce Nuri Bilge Ceylan’ın Kasaba ve Emin Alper’in Tepenin Ardı filmleri gösterilmiş ve her iki film de Caligari Ödülü’ne layık görülmüştü. Kumun Tadı, aynı zamanda Berlin Film Festivali’nde En İyi İlk Film Ödülü için de yarışacak.

Karadeniz’de bir sahil kasabasında insan kaçakçılığı yapan Hamit’in, botanik bilimcisi olan yabancı bir kadınla ilişkisi ve kasabada birkaç gün mahsur kalan kaçak göçmenlerle hayatlarının kesişmesinin anlatıldığı Kumun Tadı’nın çekimleri İstanbul yakınlarında Karacaköy ve Ormanlı bölgesinde gerçekleştirildi.

Filmin başrollerini paylaşan Mira Furlan, Timuçin Esen ve Ahmet Rıfat Şungar’a Mustafa Uzunyılmaz, Sanem Öge, Edanur Tekin, Hakan Karsak ve Selen Uçer eşlik ediyor.

Kumun Tadı’nın senaristliğini Feride Çiçekoğlu ve Melisa Önel, görüntü yönetmenliğini Julian Atanassov ve Meryem Yavuz yaparken, filmin ses tasarımını Umut Şenyol üstleniyor. Ezgi Baltaş’ın castını, Özcan Vardar’ın ise kurgusunu yaptığı filmin özgün müzikleri de Erdem Helvacıoğlu’na ait.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan Kumun Tadı’nın, Selanik Film Festivali Agora Works in Progress’de aldığı ödül ile post-prodüksiyonu Atina’da Graal Post-Prodüksiyon stüdyosunda gerçekleştirildi.

Kumun Tadı’nın Başka Sinema kapsamında bu yıl içinde vizyona girmesi planlanıyor.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.