Random Article

 
0
Posted 25 Mart 2014 by admin in Haber
 
 

Kur’an ve sünnet insanları yaşlanmaz yapıyor

Furkan Dergisi yazarı Resul Doğaner, “Kur’an ve sünnetin eğitiminden geçenler hiçbir zaman yaşlanmazlar. Kur’an ve sünnet insanları yaşlanmaz yapıyor” dedi

sünnet davetiyesi

MALATYA – Furkan Dergisi yazarı Resul Doğaner, “Kur’an ve sünnetin eğitiminden geçenler hiçbir zaman yaşlanmazlar. Kur’an ve sünnet insanları yaşlanmaz yapıyor” dedi

Furkan Eğitim ve Dayanışma Derneği tarafından Gençliğe Çağrı konulu konferans düzenlendi. Belediye Konferans salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Furkan Dergisi yazarı Resul Doğaner katıldı. Konferanstan önce katılımcılar Ali Büyükkaya’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetini dinledi. Kur’an Tilaveti’nin ardından Grup Furkan ihaleler seslendirdi.

Furkan Derneği Başkanı Veysel Güner, derneğin temelinin 1980’li yıllara dayandığını ve Alparslan Kuytul’un gayretleriyle her gün daha da genişlediğini, birçok ilçede faaliyet yürüttüğünü söyledi. Veysel Güner, “ Allah’a karşı mesuliyetlerimizin bir gereği olarak başlattığımız eğitim ve hizmet çalışmalarının iman,  ibadeti ve ahlak esasları üzerine bina eden, hakiki bir imanla şuurlu bir hareket ortaya koymaktadır. Amacımız imanı hakikiye ulaşmış ibadet aşkı ile yanıp tutuşan aydın, âlim vasıflı öncü bir nesil hazırlamaktır. Derneğimizde tefsir, hadis ve imamlık için yeterlilik kursları verilmektedir. Başlattığımız kardeş aile projesi 2 bin aileye ulaşmıştır. Ayrıca Akpınar’daki derneğimizde her cumartesi saat 13:00’te bayanlara akşam saat 19:30’da erkeklere yönelik tefsir dersleri verilmektedir” şeklinde konuştu.

Daha sonra Tarihi Şahsiyetler isimli sunuda Fatih Sultan Mehmet, Seyit Onbaşı ve sahabetlerden Mus’ab bin Umeyr ile Üsâme bin Zeyd’in yaşadığı sıkıntılar anlatıldı.

Furkan Dergisi yazarı Resul Doğaner, Allah’ın tarih boyunca gençlere önem verdiğini bize Kur’an da haber verdiğini anlatarak şunları söyledi: “Bütün milletler gençlere önem verirler. Çünkü gençler tarihi değiştirirler. Çünkü genç dinamik, cesur insandır. Bunu keşfeden cahiliye dönemi gençlerin üzerinde durur. İslam Medeniyetinin yetiştirdiği gençlerden yeni bir medeniyet kuracak olan nesiller çıkar” diye konuştu.

Resul Doğaner, “ Kur’an genç kavramını bizim anlattığımız tabirle kullanmaz. Biz genç dediğimiz zaman 15 ila 25 yaş arasını anlıyoruz. Kur’an’ın gençlik tabiri ise 15 yaş ile 40 yaş arasıdır.40 ila 60 yaş arası olgunluk yaşı olarak anlatılır. 60 yaş sonrası ise ihtiyarlık. Kur’an ve sünnetin eğitiminden geçenler hiçbir zaman yaşlanmazlar. Kur’an ve sünnet insanları yaşlanmaz yapıyor. 75 yaşına gelseniz bile İstanbul’u fethetmek için peygamberimiz Hz. Muhammed’in müjdesine mazhar olmak için hazırlanan Emevi dönemindeki ordunun içerisinde atının sırtına biniyor, kılıcını kuşanıyor, 75 yaşında bir genç. İstanbul surlarının dibine mezarını kazmaları için tavsiye eden 75 yaşında bir genç Eyüp El Ensari Hz. Muhammed’in hem akrabası hem de ev sahibi. 75 yaşında olsanız da genç kalabiliyorsunuz. Kur’an’ın vermiş olduğu şuur ve Hz. Muhammed’in vermiş olduğu terbiye insanları genç yapıyor” ifadelerini kullandı.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.