Random Article

 
0
Posted 05 Şubat 2014 by admin in EHLİ KÜLTÜR SANAT
 
 

Malatya’da ‘Yozgat Blues’a üç ödül

MALATYA – 4. Malatya Uluslararası Film Festivali, ödül töreniyle son buldu.

Malatya Kongre Merkezi’nin Kemal Sunal Salonu’nda düzenlenen törende, Ulusal Uzun Film, Ulusal Kısa Film ve Uluslararası Film Yarışmalarındaki çeşitli kategorilerde en iyi seçilen film, senaryo ve oyuncular için Kristal Kayısı Ödülü verildi.

Ulusal Uzun Film Yarışması’nda “En İyi Film“, Yozgat Blues oldu.

Filmin yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun ve yapımcısı Halil Kardaş, ödülü Vali Vasip Şahin’in elinden aldı. Mahmut Fazıl Coşkun bu ödülü almanın kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

Ulusal Uzun Film Yarışması kapsamında “Kemal Sunal Halk Ödülü” verildi. Halkın oylarıyla belirlenen ödülü ünlü oyuncu merhum Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal takdim etti. Ali Sunal, bu ödülün anlamlı ve çok güzel olduğuna vurgu yaparak, “Babamın adına verilecek bu ödülü aynı zamanda yeni kaybettiğimiz, babamın da hayran olduğu Nejat Uygur usta ve bütün ustalarım adına vermek istiyorum” diye konuştu.

Kemal Sunal Halk Ödülü’ne ‘Eve Dönüş Sarıkamış 1915′ filmi değer görüldü. Ödülü filmin oyuncusu Serdar Orçin aldı. Orçin, bu ismi taşıyan bir ödülü aldığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Ekibe en kısa zamanda ulaştıracağım” dedi.

En İyi Yönetmen” ödülünü Ulusal Uzun Film Yarışması Jüri Başkanı Tunç Başaran takdim etti. Ödüle Yozgat Blues filminin yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun layık görüldü. Coşkun, bu ödülü almanın kendisi için çok önemli olduğunu söyledi.

En İyi SenaryoSaroyan Ülkesi filmi ile Lusin Dink‘e verildi. Lusin Dink, ödül için jüriye teşekkür etti.

En İyi Erkek Oyuncu” ödülü, Eve Dönüş Sarıkamış 1915 filmindeki performansıyla Serdar Orçin‘e verildi. Serdar Orçin, jüriye, tüm Malatya’ya ve sinema izleyicilerine teşekkürlerini iletti.

En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne Kusursuzlar isimli filmdeki rolüyle İpek Türkan Kaynak değer görüldü. Kaynak, “Bu ödülü beni her zaman destekleyen eşim Oğuz Kaynak için almak istiyorum” dedi.

Jüri özel ödülüne Eve Dönüş Sarıkamış 1915 filmi layık görüldü. Ödül Festival Program Direktörü Nesim Bencoya’ya teslim edildi.

Törende SİYAD özel ödülünü de Yozgat Blues filmi aldı. Ödülü alan Yapımcı Halil Kardaş, filmin ödüle layık görülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Uluslararası Film Yarışması’nda “En İyi Film” Hayatın Baharı oldu. Juri Sefertası ve Omar isimli filmlere de mansiyon ödülü verdi.

Ulusal Kısa Film Yarışması’nda da “En İyi Film” ödülüne yönetmenliğini Ömer Günüvar’ın yaptığı Yaşam Merkezi değer görüldü.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.