Random Article

 
0
Posted 05 Şubat 2014 by admin in EHLİ KÜLTÜR SANAT
 
 

Sümer Tilmaç rahatsızlandı

ANTALYA – Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) sahnelenecek “Her Yöne 90 Dakika” adlı tiyatro oyununda rol almak için Antalya’ya gelen 66 yaşındaki oyuncu Sümer Tilmaç, dün akşam saatlerinde kaldığı otelde rahatsızlanarak, Akdeniz Üniversitesi Hastanesine geldi.

Sümer Tilmaç’ın rahatsızlığının teşhisi için tetkiklere başlandı.

Daha önce kalp yetmezliği ve akciğerlerde sorun yaşadığını belirten Tilmaç, “Bir şeyler bozulunca kolay kolay düzelmiyor. Bozuldukça hastaneye geliyoruz ama bu sefer tam bozuldu herhalde. Bu kez hastanede daha uzun kalmak gerekecek” dedi.

Bu akşam AKM’de bir gösterisinin olacağına dikkati çeken Tilmaç, yarın da Isparta’da sahneye çıkacağını söyledi.

ADİLE NAŞİT’İ HATIRLATTI
Oyunların ardından yeniden hastanedeki tedavisine devam edeceğini belirten Tilmaç, şöyle konuştu:

“Biz büyüklerimizden öyle gördük. Adile Naşit abla, Allah rahmet eylesin, oğlu Ahmet çok ciddi bir kalp ameliyatı geçirmişti, vefatını öğrendik. İzmir’de oynuyorduk, İstanbul’a geldik defnettik, döndük oynadık. Maalesef tiyatrocunun kaderi böyle bir şey. Yanlış bir şey ama o kadar insan oraya gelmiş, özellikle tiyatroda seyirci bulunmazken bu akşam dolu bir salon, bu insanlara saygısızlık gibi olur. O yüzden mutlaka oynayıp geleceğim.”

ESPRİLİ YANIT
Tilmaç, bir gazetecinin “Doktorlarınız buna nasıl izin verdi?” sorusuna ise, “Sanırım onlar da bilet almışlar” diye espriyle yanıt verdi.

Sevilen bir oyuncu olduğunu dile getiren Tilmaç, yılların ona kazandırdığı en büyük değerin bu sevgi olduğunu kaydetti.

Tilmaç, Bodrum’da tedavi gören oyuncu Nejat İşler’in en kısa zamanda sağlığına kavuşması temennisinde bulundu.

‘KORKULACAK BİR ŞEY YOK’
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abit Demircan, Sümer Tilmaç’ın akciğerinin iki zarı arasında sıvı biriktiğini, bunun alınacağını söyledi.

Demircan, Tilmaç’ın rahatsızlığının henüz tanısının konulmadığını, yapılan tetkiklerle tanısının konulacağını ifade etti.

Tilmaç’ın sağlık durumunun iyi olduğunu kaydeden Demircan, usta oyuncuyla ilgili korkulacak bir durumun bulunmadığını bildirdi.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.