Random Article

 
0
Posted 05 Şubat 2014 by admin in EHLİ KÜLTÜR SANAT
 
 

Zafer Önen son yolculuğuna uğurlandı

Pendik’teki bir rehabilitasyon merkezinde yaklaşık 6 aydır tedavi gören ve önceki gün hayatını kaybeden tiyatro ve seslendirme sanatçısı Zafer Önen, son yolculuğuna uğurlandı.

Önen’in cenazesi, Şişli’deki Kent Sineması’nda düzenlenen törenin ardından Teşvikiye Camisi’ne getirildi. Burada taziyeleri, Önen’in oğlu Suat Önen kabul etti.

Törene, Önen’in ailesi, yakınları ve sanatçı arkadaşları katıldı. Çok üzgün olduğunu belirten Suat Önen, babasının Türk tiyatrosunun en önemli isimlerinden biri olduğunu söyledi. Önen, “Babamı dostumu, arkadaşımı, bir tiyatrocuyu, bir sanatçıyı kaybettim. Eskiler çok farklıydı. Onların terbiyesi, onlardan aldığımız eğitim, kültür bu nesilde de olsun istiyoruz. Herkesin birbirini sormasını istiyorum. En büyük sıkıntı, birbirimizi sormuyoruz. Babam da bu sıkıntıyı yaşadı. Geleni oldu ama çok değildi” diye konuştu.

“DAHA NEJAT BABANIN 40’I ÇIKMADI”
Cenazeye katılan oyuncu Süheyl Uygur da üzgün olduğunu dile getirerek, “Nejat babanın daha 40’ı çıkmadı. Arka arakaya acılar yaşadık” ifadelerini kullandı.

Çok çok büyük değerlerin kaybolduğunu, bu değerlerin bir daha gelmeyeceğini vurgulayan Uygur, “Türk tiyatrosu açısından da büyük kayıp. Bugün Türk tiyatrosu varsa bu büyük insanlar yüzünden var. Temeller gidince şöyle bir sallanıyorsunuz, çok büyük kayıp” dedi.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.