Random Article

 
0
Posted 24 Kasım 2014 by admin in Dünya
 
 

ABD’de polis 12 yaşındaki çocuğu vurdu

12 yasindaki-cocugu-vurdu
12 yasindaki-cocugu-vurdu

ABD’nin Cleveland kentinde 12 yaşında bir çocuk, oyun parkında elinde, sonradan gerçek olmadığı anlaşılan bir silah olduğu için polis tarafından vurularak öldürüldü.

Emniyetin açıklamasında Tamir Rice adlı çocuğun polisin “eller yukarı” çağrısına uymadıktan sonra iki kez vurulduğu söylendi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, emniyet müdür yardımcısı Ed Tomba, çocuğun belindeki silahı çekmesi ile vurulduğunu söyledi. Çocuk hastanede hayatını kaybetti.

Tomba, çocuğun olay yerine giden iki polise yönelik herhangi bir tehdidinin olmadığını silahı da polislere doğrultmadığını söyledi. Emniyet, silahın “airsoft” olarak bilinen ve yarı otomatik bir tüfeğin taklidi olduğunu, turuncu renkli olan ve silahın gerçek olmadığını gösteren emniyetinin ise çıkarılmış olduğunu söyledi.

Polise ihbarı yapan kişinin oyun parkında çocuğun “silahla etraftakileri korkuttuğunu” söylediği, ancak silahın gerçek olup olmadığını bilmediği belirtildi. Cleveland Polis Derneği Başkanı Jeff Follmer ise polislerin ihbarı yapan kişinin verdiği bilgiden habersiz olduğunu söyledi.

Polislerden biri henüz bir yıldır görevde iken, diğeri 10 yıldır görevde bulunuyordu. Polisler hakkında soruşturma başlatıldı.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.