Random Article


Esma Sultan Yalısı Ortaköy

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 20 Şubat 2013 by admin

Dış Gövdesine dokunulmadan, tarihi dokusu korunarak restore edilen The Marmara Esma Sultan, dört mevsim yemek, düğün, konser, toplantı gibi organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Ortaköy’de bulunan bu mekan İstanbul Boğazı’nın büyülü manzarasına şahitlik ediyor.

Genelde şirketlerin tercih ettiği bir yer Esma Sultan Yalısı Ortaköy ve doğru tercih olduğu kaçınılmaz gerçek. Normal yalılara göre daha farklılaşmış bir durumda. Özel organizasyonlar, toplantılar ve düğünler için biçilmiş kaftan. Tertemiz. Hizmet müthiş. Personel aşırı hizmetkar. İnsanı şımartıp yalı hayatına alıştırıyor adeta. Konumundan kaynaklı güzelliklerden bahsetmiyoruz bile. Problem bulmak gerekirse otopark probleminden başka örnek yok. Hiç bir organizasyon olmasa bile bir gün fırsat bulup gezmeye gidiniz.

Trafiğe ve park durumuna bakmadan arabanızı bırakıyorsunuz, hemen hafif uzunca bir girişin ardından danışmada güler yüzlü insanlar sizi karşılayıp montlarınızı alıyorlar. Hemen 20-25 merdiven yukarı çıktığınızda harika bir boğaz manzarası sizi karşılıyor. Sigara içilmesi için açılan sağdaki balkonda ise temiz hava alıp hemen ortaköy’de gezen insanları görebilirsiniz. Esma Sultan Yalısı Ortaköy tam anlamıyla hem tarihi eser hem de bir o kadar modern bir tasarım harikası.

Esma Sultan Yalısı Ortaköy

Adres: Muallim Naci Cad. Yalıçıkmazı Sk. No:20

Ortaköy – İstanbul

Telefon: 0212 251 46 96
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.