Random Article


Fethi Paşa Korusu

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 15 Şubat 2013 by admin

İstanbul’da yaşamak imtiyazdır değerini bilenler için. Doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri gezmekle görmekle bitmez bu şehrin..Fethi Paşa Korusundan öyle boğazı gören tepe kısmında çimenlere oturup elinde her ne varsa ye iç ve keyif yapmak lazım. İstanbul merkezinde kalan bir kaç ormandan bir tanesidir. Hafta sonları sabah yürüyüşü yapabilirsiniz.  Mekan Üsküdar’da nezih bir yerde, boğaz manzarasına karşı harika bir yer. Sosyal tesisler kısmında çayınızı kahvenizi yudumlayabileceğiniz, ayrıca tatlı ve tuzlu kuru pastadan tutun, pizzasına, hamburgerine, patates kızartmasına kadar mevcut. Hem temiz, hem fiyatlar ucuz. Gidip yerinde görmeniz gereken, önemli yerlerden biri.

Yeşilin her tonunun hakim olduğu bir yerde konumlanmış mekan; özellikle hafta sonları çok kalabalık olmasına rağmen, emin olun beklediğinize pişman etmeyecek cinsten ve uygun fiyata, kahvaltı imkanı sunuyor. Tesisin konumu itibari ile ormanlık alanda yürüyüş yapma imkanınız da bulunmakta, kahvaltı yapmayacaklara özel olarak mahlepli simit’ini öneririz. İstanbul’un yeşilleri azalmaya devam ederken kıymet gösterilmesi gereken ve kalan nadir yerlerden biri bu Fethi Paşa Korusu. Gezinebilir, toksin atabilir bir şeyler yiyip dönebilirsiniz. Yoğun çalışma dönemlerinden sonra biraz stres atmak istiyorsanız birebir. Deniz manzaralı yemyeşil bir koru Fethi Paşa Korusu. İster yürüyüş yapın ister manzaranın keyfini çıkarın. Fethi Paşa Korusu içinde biri belediyenin olmak üzere iki mekan var. Ama isterseniz çayınızı, yiyeceğinizi yanınızda da götürebiliyorsunuz. Uzaklara gitmeden bir nefes almak için ideal bir koru Fethi Paşa Korusu.

Boğaz manzaralı bir yerde uygun fiyata kahvaltı yapmak isterseniz gidilmesi gereken kaliteli bir yer burası .Standart sosyal tesis kalitesinde hoş bir yer.Sahilden ve üst kısımdan olmak üzere iki girişi var.Eğer üste arabanızı koyarsanız aşağı doğru biraz yürümek zorunda kalırsınız, alt kısımdan gelirseniz yollar biraz dar arabanızı park edicek yer bulamayabilirsiniz.

Anadolu yakası yorgunlarının şarj olabileceği güzel bir yerdir.

Fıstıkağacı – Üsküdar
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.