Random Article


Sarı Köşk Emirgan

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 20 Şubat 2013 by admin

Sarı Köşk Emirgan 17. yüzyılda Osmanlı padişahı IV. Murad tarafından İranlı Emir Güne Han’a armağan edilmiştir. Daha önce Feridun Bahçeleri olarak anılan bölge bundan sonra Emirgân Korusu olarak anılmaya başlanmıştır. Yüzyıllar boyunca pek çok kez el değiştirmiş, 1940 yılında döneminde kamusal alan olmuştur.

Kesinlikle herkese muhakkak bir kere gidin diye önerebileceğimiz yerlerden biri Sarı Köşk Emirgan. Ki inanıyoruz o ortamı gören herkes muhakkak bir daha tercih edecek. Ama böylesıne kalabalık ve stresli bir sehirde ve hayatta yaşarken, rahatlamanızı sağlayacak sosyal aktivite ya da tatil yapma, başını dinleme gibi imkanınınız yoksa işte tam adresindesiniz.

Çünkü manzarası, yeşilliği, laleleri, kuşları, havuzu, Köşkün atmosferi, görüntüsü, bir anda sizi öylesine içine alıveriyor ki değmeyin keyfinize. Hele bir de çok da cep yakmayan, ya da kimimiz için arada böyle bir şeye degebilir dedirten fiyatlarıyla ve çeşitliliğiyle birlikte her şey tamamlanıverıyor bir anda. Özellikle hafta sonu kahvaltısı için, bir yürüyüş sonrası veya bir akşam üstü kahve molası için de çok huzurlu bir yer. Tatildeymişsiniz duygusunu yaşamanız için gidip denemenizi öneririz.

Sarı Köşk Emirgan güzel bir pazar sabahı kahvaltınızı yapabilirsiniz. Hem de laleler arasında Emirgan Korusu’nun kuşlarının sesleri eşliğinde vede güzel havuzunun su sesi ile… Ormanın içinde bir düğün de yapılabilir bir organizasyon da, kısacası Sarı Köşk Emirgan harika bir yer İstanbullular için. Herkesin bir pazar sabahı kahvaltıya gitmesini tavsiye ederim.. NOT: Emirgan Korusu’na normalde araç ile girme ücretlidir fakat Sarı Köşk Emirgan geldiğinizi söylediğiniz zaman bir ödeme yapmıyorsunuz.

Adres: Emirgan Korusu

Telefon: 0212 229 50 38

 
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.