Random Article


Cumhuriyet Meyhanesi

 
PUAN
 
 
 
 
 


 


0
Posted 20 Şubat 2013 by admin

110 yıllık bir geçmişe sahip, Atatürk, Aziz Nesin, Sait Faik gibi topluma mal olmuş insanları ağırlamış tarihi Cumhuriyet Meyhanesi eski İstanbul’dan günümüze miras kalan ender yerlerdendir.

Cumhuriyet meyhanesi gittikçe azalan meyhane kültürünün en sağlam kalelerinden biri. Servisi iyi, personeli samimi, yemekleri ise lezzetli. Fasıl ekibi misafirleri çoşturuyor. Fasıl yapalım, masaların üstüne çıkıp oynayalım, bağıra bağıra şarkı söyleyelim, evde gibi hissedelim, cebimizden çok para çıkmasın ama değsin diyorsanız, istikamet belli.

Çok eğlenmek istediğinizde arkadaşlarınızla buluşup doyasıya eğlenebileceğiniz bir meyhane. Özellikle 3. kat yani fasıl katında. Mezeleri çok başarılı bulacaksınız. Cumhuriyet Meyhanesi’nde fasıl başlayınca dayanamayıp oynamaya başlıyorsunuz. Özelikle çalan müzisyenler çok güzel parçalar söylüyorlar. Bir yandan efkarlandırırken bir yandan göbek attıra biliyorlar. Ayrıca bu meyhanenin özel bir tarihi anısının olması da size ayrı bir huzur katıyor. Yemekleri de çok başarılı. Kısaca eğer İstanbul’da yaşıyorsanız veya bi süreliğine geldiyseniz kesinlikle buraya uğramadan gitmeyin.

Buram buram tarih kokan mekanda rakınızı yudumlamak ayrı keyif. Atatürk’ünde bir köşesi olan bu tarihi mekanın mezeleri ve atmosferi oldukça sıcaktır. Duvarları süsleyen Atatürk portreleri anasonun da etkisiyle derin bir Ah! çektiriyor insana. Rakı kadehlerini masaya vura vura içebileceğiniz, dibini göreceğiniz bir mekân.

Cumhuriyet Meyhanesi

Adres: Balıkpazarı Sahne Sok. No: 47

Beyoğlu – İstanbul

Telefon: 0212 252 08 86
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.