Random Article

 
0
Posted 03 Nisan 2015 by admin in Bilim Teknoloji
 
 

Galaxy S6 Edge mi daha sağlam yoksa iPhone 6 Plus mı?

egilen-galaxy-s6-edge-mi-daha-saglam-yoksa-iphone-6-plus-mi
egilen-galaxy-s6-edge-mi-daha-saglam-yoksa-iphone-6-plus-mi

Galaxy S6 Edge, iPhone 6 Plus ve HTC One M9’a fazla yük yüklenince bakın neler oluyor?

Amerika Birleşik Devletleri’nde akıllı telefon sigorta planları sunan bir şirket olan SquareTrade, akıllı telefonların sağlamlığını ölçüyor. Şirketin son zamanlarda yayınladığı iç test sonuçları, Samsung Galaxy S6 Edge’in Apple iPhone 6 Plus kadar kolay eğildiğini kanıtlıyor.

Ayrıca Galaxy S6 Edge, iPhone 6 Plus ile aynı test koşullarında kırıldığı ortaya çıktı. SquareTrade yaptığı testin videosunu yayınladı ve bu durumu ortaya serdi.

Şirket, Apple iPhone 6 Plus, Samsung Galaxy S6 Edge ve HTC One M9’a aynı testi uyguladı.  Akıllı telefonları test etmek için “BendBots” adlı bir makine kullanan şirket, bu makine ile telefonlara basınç uygulayarak bükme ve kırma testi yaptı.

SquareTrade BendBots, bir kişinin arka cebine koyduğu akıllı telefonunun üzerine oturduğu zaman meydana gelen baskıyı uyguladı. Aşağıda izleyeceğiniz videoda telefonlara yapılan 110 derece basınçta,  iPhone 6 Plus sadece eğilirken, aynı kuvvet ile Samsung Galaxy S6 Edge eğilmek ile kalmayıp aynı zamanda kavisli ekranının bir tarafı kırıldı.

Her iki akıllı telefonlar bu noktada yine de çalıştı. Yavaş yavaş basıncı artıran şirket, 149 derece basınca çıkarınca Galaxy S6 Edge tamamen paramparça oldu. Apple iPhone 6 Plus’ı parçalamak için 179 derece basınç uygulandı.

HTC One M9’u merak ettiniz değil mi?  Bu bükme testinde HTC’nin yeni amiral gemisinin alüminyum kasası eğilmeden önce 120 derece basınca karşı dayanıklılık gösterdi.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.