Random Article

 
0
Posted 03 Mart 2015 by admin in Haber
 
 

İngiltere “İstanbul’da İngiliz polisi görevlendirmeyi” tartışıyor

ingiltere_turkiye
ingiltere_turkiye

İngiltere İçişleri Bakanlığı Türkiye üzerinden Suriye’ye geçerek IŞİD’e katılan İngilizlerin önünü kesmek için İstanbul’daki havalimanlarına İngiliz polisi yerleştirme önerisinde bulundu.
Londra’da yaşayan İngiliz vatandaşı üç kızın Suriye’de IŞİD’e katılmak üzere geçen haftalarda Türkiye’ye gelmesi, İngiltere’yi ayağa kaldırdı.

Daily Mail gazetesinin haberine göre, İçişleri Bakanlığı Seçilmiş Komitesi, İngiliz vatandaşlarının IŞİD’e katılmak üzere ilk durak olarak geldikleri belirtilen İstanbul’da havalimanlarına polis dedektifleri yerleştirilmesi önerisinde bulundu.

Komite Başkanı Keith Vaz, gerekçe olarak, artan sayıda radikal dincinin Suriye’ye geçmek için İstanbul’u köprü olarak kullanmasını gösterdi.

“Çok dikkatle değerlendirilmeli”

İçişleri Bakanı Theresa May ise, Avam Kamarası’nda milletvekillerine konuyla ilgili yaptığı bir konuşmada, IŞİD’e katılmak üzere yola çıkan kişi sayısındaki artış nedeniyle güvenlik önlemlerinin artırılması için Türk havayolu şirketleriyle görüştüklerini söyledi. Theresa May, İstanbul’daki havalimanlarına İngiliz polisi yerleştirme önerisi için ise, “çok dikkatle değerlendirilmeli” yorumu yaptı.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.