Random Article

 
0
Posted 13 Ocak 2015 by admin in Dünya
 
 

Japon Kıza Günlerce Tecavüz Ettiler!

japon_kiza_gunlerce_tecavuz_ettiler
japon_kiza_gunlerce_tecavuz_ettiler

Hindistan’da beş erkek bir olup Japon turist kızı kaçırarak günlerce tecavüz ettiği ortaya çıktı.

Hindistan’da yetkiller, beş erkeğin bir Japon öğrenciyi kaçırıp birkaç hafta boyunca tecavüz etmek suçundan tutuklandığını açıkladı.

Ülkenin doğusundaki Kalküta kentinden polis yetkilileri, 23 Kasım’da başlayan olayın bir aydan fazla süre devam ettiğini ve en az iki yerde gerçekleştirildiğini söyledi. Yetkililer, örgütlü bir çetenin yalnız kadın turistleri hedef aldığından şüphelenildiğini belirtti.

Hindistan’da kamuoyuna yansıyan tecavüz vakalarındaki artış ülke çapında tepkiye neden oluyor.

TURİST REHBERİ OLARAK KANDIRDILAR

Kalküta Emniyet Müdürü Kanti Ghosh konuyla konuştu. Ghosh, 23 yaşındaki kadının şehrin yabancı turistler açısından popüler bir alanındaki bir otele yerleştiğini, daha sonra kardeş oldukları belirtilen iki adamın turist rehberi olduklarını söyleyerek kadına yanaştıklarını söyledi. Ghosh, olayı şöyle anlattı:

“Adamlardan biri çok akıcı Japonca konuşuyordu. ‘Biz rehberiz ve sizi gezintiye çıkarmak istiyoruz’ dediler. 23 Kasım’da onu Digha’ya (Batı Bengal eyaletindeki bir sahil mesire yeri) götürdüler. Orada ona cinsel saldırı gerçekleştirdiler ve bankamatik kartını alarak 76 bin rupi’sini (Yaklaşık 2 bin 800 TL) çaldılar.”

Gosh mağdurun daha sonra Budizm’in önemli kutsal mekanlarından olup aynı zamanda turistik bir yer olan Bodh Gaya’ya götürüldüğünü ve burada başka çete üyelerine teslim edildiğini söyledi.

Emniyet yetkilisi, kadının burada birkaç hafta boyunca esir tutulduğunu ve cinsel saldırının devam ettiğini söyledi.

Mağdurun Aralık ayının sonlarına doğru Varanisi kentine gitmeyi başardığı ve 26 Aralık’ta Japonya Konsolosluğu üzerinden bir şikayette bulunduğu belirtildi.

Gosh, saldırganlardan üçünün Bodh Gaya, ikisinin ise Kalküta’da yakalandığını söyledi. Gosh ayrıca aynı çetenin üyesi olduğu düşünülen dört kişinin daha arandığını belirtti.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.