Random Article

 
0
Posted 19 Mayıs 2016 by admin in Genel
 
 

Kılıçdaroğlu: Belediyecilik bizim işimiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bize cumhuriyeti unutturmaya çalışıyorlar, demokrasiyi unutturmaya çalışıyorlar, yargı bağımsızlığını unutturmaya çalışıyorlar, medya özgürlüğünü unutturmaya çalışıyorlar. Bir kişinin düşüncesini topluma enjekte etmeye çalışıyorlar ve koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni bir kişinin iki dudağı arasına hapsetmek istiyorlar. Ama onların unutmaması gereken bir şey var; bu ülkenin bir partisi var ve o partinin dokularında Kuvay-ı Milliye’nin ruhu var ve o partinin adı Cumhuriyet Halk Partisi.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Sheraton Otel’de gerçekleştirilen Çankaya Belediyesi tanıtım gecesinde yaptığı konuşmada, belediyeciliğin kendi işleri olduğunu söyledi.

Başarılarını yeteri kadar anlatamama gibi bir özelliğe sahip olduklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Eğer yerel yönetimlerdeki başarılarımızı aşama aşama bütün Türkiye’ye anlatabilirsek emin olun çok şey yaparız.” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Sayın başkan, ‘Bazıları diyorlar ki (Ben bilirim, ben yaparım) ama bu 21. yüzyılda bu olmaz.’ dedi. Olmaz olur mu? Bizde bir adam var zaten, her şeyi bilen, her şeyi yapan, ülkenin başına bela olan bir adam. Beladan kurtarmak da bizim görevimizdir ülkeyi. Bunun mücadelesini yapacağız.” diye konuştu.

Yarının, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı gün olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Birileri ‘Efendim, 1919’dan tarih başlar mı?’ diyor. Be adam, sen tarihi bilmiyorsun ki, tarihin ne olduğunu bilmiyorsun ki sen. Tarih insanlıkla beraber başlamıştır ama bizim için ulusal Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı 1919’dur, Mustafa Kemal’in Samsun’a çıktığı tarihtir. Bize cumhuriyeti unutturmaya çalışıyorlar, demokrasiyi unutturmaya çalışıyorlar, yargı bağımsızlığını unutturmaya çalışıyorlar, medya özgürlüğünü unutturmaya çalışıyorlar. Bir kişinin düşüncesini topluma enjekte etmeye çalışıyorlar ve koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni bir kişinin iki dudağı arasına hapsetmek istiyorlar. Ama onların unutmaması gereken bir şey var, bu ülkenin bir partisi var ve o partinin dokularında Kuvay-ı Milliye’nin ruhu var ve o partinin adı Cumhuriyet Halk Partisi.”

Bir insanın karnının doymamasının o insanın potansiyel bir tehlike haline gelmesine yol açacağına işaret eden Kılıçdaroğlu, o kişileri toplumun uygar bir bireyi haline getirmenin, sosyal güvenlik hakkını sağlamanın kendi görevleri olduğunu ifade etti.

Kreş açılmasına önem verdiğini ve bunu belediye başkanlarına da ilettiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, buna yönelik tüm belediyelerinde çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Kılıçdaroğlu, “Çalışırsak bütün başarılara imza atarız ama çalıştığımızı dünyaya duyurmamız lazım. Belediye başkanı arkadaşlarıma zaman zaman sitem ederim, ‘Elin oğlu pire yapıyor, deve diye satıyor, biz deve yapıyoruz pire kadar bile satamıyoruz’. Sorunumuz bu.” diye konuştu.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.