Random Article

 
0
Posted 20 Şubat 2015 by admin in Ekonomi
 
 

TÜRK EKONOMİSİ NEDEN KRİTİK DÖNEMİNDE !

turk-ekonomisi-neden-kritik-doneminde
turk-ekonomisi-neden-kritik-doneminde

 Cumhurbaşkanı Erdoğan yönünden her defasında dile kazançlan nema indirimi hakkında mühim bir açıklamada ASO başkanı yönünden yapıldı. ASO Başkanı Özdebir: Cumhurbaşkanı Erdoğan talebinde haklı. Faizin daha da düşürülmesi gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yönünden her defasında dile kazançlan nema indirimi  hakkında mühim bir açıklamada ASO başkanı yönünden yapıldı.ASO Başkanı Özdebir: Cumhurbaşkanı Erdoğan  talebinde haklı. Faizin daha da düşürülmesi  gerekiyor.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir yönünden nema indirimlerine ait yapmış olduğu açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faizlerin indirilmesi istikametindeki talebinin haklı bulunduğunu belirterek, “Merkez Bankası ’Fonlama, repo üremini 7,5’e indirdim’ diyor. Piyasanın vaziyetine nazaran koridorun üzerine kadar çıkmış olduğu oluyor. Aslında göstermelik bir indirim” diye söyledi. Özdebir şunları belirtti: “Merkez Bankası’nın sıkı para siyaseti nedeniyle bankalar bir ihtimal tutarları yükseltiyorlar ama o üremi hep birlikte ödüyoruz. Yatırım ihtiyacı, Merkez Bankası’nın nema indirmesinden daha önemli bir husus. Gezi vakalarıyla süregelen süreçten sonrasında faizler, kurlar ansızın bire yükseldi. Onunla birlikte alınan tedbirlerle de üremler yükseldi.”

YAPILAN İNDİRİM GÖSTERMELİK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Merkez Bankası’nın üremleri indirmesi icap ettiğini ifade ettiğini hatırlatan ASO Başkanı Özdebir, Merkez Bankası Başkanı’nın devletin memuru olduğuna dikkat çekti ve “Bana göre, üremi indirmesi koridorun üstünden iskonto yapmasıyla olur” söyledi.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.