Random Article

 
0
Posted 21 Mayıs 2016 by admin in Bilim Teknoloji
 
 

Turkcell, ‘BiP’teki yeniliğini açıkladı

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından olan ve indirilme sayısı 8 milyona yaklaşan BiP’te görüntülü arama süresi sesli arama süresini ilk defa geçti.

8 Mayıs Anneler Günü’nde görüntülü görüşme süresi yüzde 80’e yakın artarken, toplam görüntülü görüşme süresi de sesli görüşme süresinin iki katına çıktı.

BİP’E HER YÖNE ARAMA ÖZELLİĞİ GELİYOR

Turkcell açıklamasında BiP’in sesli ve görüntülü aramanın yanı sıra yepyeni bir özelliği daha hayata geçirmeye hazırlandığı bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre çok yakında BiP kullanıcıları sadece diğer BiP kullanıcılarını değil telefonunda BiP yüklü olmayanları da arayabilecek. Bu özellik sayesinde BiP uygulaması yüklü olan kullanıcı aramayı BiP uygulaması üzerinden başlatacak, karşı tarafta BiP uygulaması yüklü olmasa bile aramayı BiP üzerinden yapacak.

Bu özellik hem mobil hem de sabit numaralara doğru arama yapılabilmesine izin veriyor. Kullanıcılarının yüzde 35’ini diğer operatör müşterilerinin oluşturduğu BiP üzerinden gönderilen toplam mesaj sayısı da hızla artarak 1.6 milyarı geçti.

BiP’in sesli ve görüntülü aramanın yanı sıra kaybolan mesaj ve caps oluşturma gibi yenilikçi özellikleri de uygulama üzerinden gönderilen mesaj sayısının artmasında oldukça etkili oluyor. BiP üzerinden mesajlaşanlar, akıllı telefonlarında bulunan bir fotoğrafı kullanarak ya da yeni fotoğraf çekerek kendi “caps”lerini de oluşturabiliyor.
admin

 
0 YorumİLK YORUMLAYAN SİZ OLUN!


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.